معرفي گونه جديد گندم باستاني، مناسب براي پخت نانهاي صنعتي و سنتي

کمپاني GoodMill Inovation اعلام کرده است به زودي به ارائه گونهاي جديد از گندم باستاني بسيار مقاوم خواهد پرداخت. فراوري و استفاده از اين گونه غله نوآورانه بسيار ساده بوده و براي توليد انواع نانهاي سنتي و صنعتي مناسب خواهد بود، به گونهاي که محصول نهايي داراي طعم وبافتي مطلوب خواهد شد.

اين گونه جديد گندم که 2ab ناميده شده است، جايگزيني واقعي براي گندمهاي مدرن مورد استفاده در توليد نان و همچنين غلات باستاني شناختهشدهتري از قبيل گندم تکدانه و يا گندم امِر خواهد بود که هم از نظر ويژگيهاي کيفي و هم از نظر بهبود بافت و مزه محصول نهايي،گزينهاي مطلوبتر است.
به گفته مديران اين کمپاني، اين گونه جديد، علاوه بر اين که براي توليد نانهاي صنعتي و سنتي کاربرد دارد، بسيار مقاوم بوده و محصولي مناسب براي مصرف کنندگان حساس محسوب ميشود.

مايکل گاسکو، مدير عامل کمپاني GoodMill Inovation اظهار داشت: از نظر من، گندم 2ab گونه اي متعلق به آينده است. در حال حاضر، نانوايان به دنبال راه حلهايي خوشمزه براي مشترياني هستند که نسبت به مصرف گندم حساسيت داشته و يا خواهان مصرف گونه هاي اصلياند. ما در حال حاضر در حال آماده سازي گندمي با اين ويژگيها براي ارائه در بازار هستيم و بازخوردهاي اوليه از نانوايان تا بهحال مثبت بوده است.

با افزايش تعداد افرادي که به دليل مسائل مربوط به سلامت و يا ارجحيت در مصرف محصولات سنتي و اصيل، در رويگرداني از مصرف گندم و نانهاي مدرن هستند، اين کمپاني با همکاري دانشمندان، پرورشدهندگان غلات و متخصصان تغذيه، گندم گونه 2ab را از بين ساير گونه ها براي پيشبرد اهداف خود برگزيد.
افرادي که نسبت به مصرف گندم حساسيت داشته و همچنين منتقدان مصرف گندم هاي مدرن، اخيراً از خوردن محصولات نانوايي ممانعت نموده و يا گزينه هاي فاقد گلوتن را انتخاب ميکنند که اغلب با معايب قابل توجهي در طعم و بافت محصول مواجه ميشوند.

دراینستاگرام همراهمان باشید درفیس بوک همراهمان باشید درتلگرام همراه ماباشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *