نانوایی گیاهخواران که به همه ذائقه‌ها خدمات‌رسانی می‌کند

 

اختصاصی/ برخلاف بسیاری از نانوایی‌های مخصوص افراد گیاهخوار که محصولاتی مناسب ذائقه این گروه را تولید می‌کنند، نانوایی Mud Pie Vegan در میسوری، فقط به خدمات‌دهی به افراد گیاهخوار و کسانی که دارای رژیم بدون گلوتن هستند، نمی‌پردازد و به نظر می‌رسد که محصولاتش با ذائقه افرادی که رژیم غذایی خاصی ندارند نیز تطابق دارد.

اَشلی والوِرد، صاحب این نانوایی بیان می‌کند: قطعا محصولات ما به صورت ترکیبی ارائه می‌شوند. باز کردن یک تجارت گیاهی، واقعا ترسناک است اما بیشتر مردمی که به نانوایی ما می‌آیند، گیاهخوار نیستند. هدف ما این بود که کاری کنیم تا مردم از محصولات نانوایی ترس کمتری داشته باشند.
فروشگاه Mud Pieاز مزایای بسیاری بهره برده است که شامل موقعیت مناسبش در کانزاس سیتی می‌شود. والوِرد به همراه همسرش مایکل و پدر و مادرش این نانوایی را در میان اتاق‌های متعدد خانه‌شان راه‌اندازی کرد. نانوایی آن‌ها نوآوری بسیاری دارد. آن‌ها علاوه بر این نان‌ها، به ارائه نوشیدنی قهوه و شیر که شامل شیر سویا، شیر بادام، شیر نارگیل و غیره می‌شود نیز می‌پردازند. برای اینکه محصولاتی با کیفیت عالی تولید کنند، نانوایانی را استخدام کرده‌اند که بتوانند محصولات بدون گلوتن را تولید کرده و آن‌ها را به مشتری ارائه کنند.
وی می‌گوید: ما تلاش داریم تا از آرد آجیل‌ها برای تولید محصول استفاده نکنیم زیرا مشتریانی هستند که به آجیل‌ها حساسیت دارند. البته از خود آجیل‌ها در بعضی محصولاتمان استفاده می‌کنیم.  هر آردی دارای طعم مخصوص به خود است و می‌توان از آردهای مختلف به عنوان پایه محصولات گوناگون استفاده کرد.

برای کوکی‌ها از یک پایه می‌توان استفاده کرد اما برای کاپ‌کیک‌ها و یا مافین‌ها به گونه‌ای دیگر می‌توان عمل کرد. بگل‌ها و کیک‌های اِسکُن از مشهورترین محصولات این نانوایی هستند. داشتن طعم لذیذ در جذب مشتری بسیار موثر است اما شیرینی محصول نیز مشتری را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

درفیس بوک همراهمان باشیددرتلگرام همراه ماباشیددراینستاگرام همراهمان باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *